Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Prašome patvirtinti sutikimą juos naudoti paspaudžiant mygtuką "Sutinku". Informaciją apie savo sprendimą visada matysite svetainės apačioje. Skaityti plačiau
Kiekvienas projektas prasideda nuo idėjos, kurią norime įgyvendinti arba nuo problemos, kurią norime išspręsti. Jeigu Jūsų idėja susijusi su:
greičiausiai galėsime Jums padėti! Administruojame „minkštuosius“ projektus, kurių rezultatus ir poveikį iš pirmo žvilgsnio pastebėti gan sunku ir kurie paprastai nėra susiję su infrastruktūros gerinimu. Tai projektai, kurių metu žmonės mokosi įvairių dalykų, kelia kvalifikaciją, kuria įvairias programas, metodikas, strategijas, atlieka tyrimus. Įgyvendinant mūsų projektus kuriamos, tobulinamos ir diegiamos įvairios valdymo ar technologijų sistemos. Mūsų projektuose sudaroma galimybė žmonėms įgyti naujų žinių ir įgūdžių, mokytis profesijų, persikvalifikuoti ir įsidarbinti. Tai projektai skirti tam, kad tam tikroms jautrioms visuomenės grupėms būtų sudarytos sąlygos pasijusti visaverčiais visuomenės nariais ar darbo rinkos dalyviais, kad mažėtų skurdas, diskriminacija, būtų sudarytos sąlygos sveikai gyventi ir gerėtų sveikatos paslaugos. Tai projektai, kuriais investuojama į vidinius žmogaus pokyčius ir potencialą.
Jei, pvz., norėtumėte, kad bendruomenės teritorijoje būtų įrengta vaikų žaidimų aikštelė arba esate verslininkas, kuriam reikėtų pinigų įgyvendinti ekologiškų prekių gamybos verslo modelį, arba norėtumėte pagelbėti savo namo bendrijai dėl daugiabučio renovacijos, arba Jūsų vizija yra moderniai įrengtas baseinas arba dviračių takas, dėl tokių ar panašaus pobūdžio dalykų Jums reikėtų kreiptis į mūsų kolegas kitose agentūrose: CPVA, LVPA, INVEGA, APVA, NMA ir kt.
Pagal 2014–2020 m. Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos finansavimo planą mes įgyvendiname šiuos 2014-2020 m. programavimo laikotarpio investicinius prioritetus:
Visos Europos socialinio fondo agentūrai administruoti paskirtos priemonės.
Naudinga žinoti, kad kvietimai teikti paraiškas gali būti skelbiami šiais būdais:
Finansuojamų projektų reikalavimai ir sąlygos pareiškėjams bei finansuojamiems projektams nustatomi projektų finansavimo sąlygų aprašuose (PFSA), kurie skelbiami internetinėje svetainėje www.esinvesticijos.lt
Projektų konkursas skelbiamas tada, kai reikia nustatyti, kuris pareiškėjas galėtų geriau prisidėti prie veiksmų programos prioriteto konkretaus uždavinio įgyvendinimo. Toks konkursas gali būti organizuojamas vienu arba dviem etapais.
Kai vyksta vieno etapo konkursas, pareiškėjas iki kvietimo teikti paraiškas skelbime nurodyto termino pabaigos turi pateikti Agentūrai užpildytą paraišką ir projektų finansavimo sąlygų apraše nustatytus priedus. Vykstant konkursui, atrenkami tinkami finansuoti ir geriausiai įvertinti projektai.
Kai vyksta dviejų etapų konkursas, pirmiausia atrenkamos geriausios projektų idėjos. Kvietime teikti paraiškas nurodomas pirmojo konkurso etapo paraiškų pateikimo terminas ir vertinimo trukmė, taip pat antrojo konkurso etapo paraiškų pateikimo terminas. Antrajame konkurso etape gali dalyvauti tie pareiškėjai, kurie sėkmingai įveikė pirmojo etapo (t. y. projekto idėjos) vertinimo barjerą.
Valstybės projektų planavimo būdu atrenkami valstybės projektai ir bendruomenės inicijuoti vietos plėtros projektai. Projektai planuojami ir atrenkami sudarant ir patvirtinant valstybės projektų sąrašą.
Kiekviena ministerija valstybės projektus planuoja vadovaudamasi strateginio planavimo dokumentais. Projektai planuojami ir gali būti įtraukiami į valstybės projektų sąrašą, jei strateginio planavimo dokumente yra nustatytas projekto vykdytojas ir jam pavestos įgyvendinti veiklos sritys.
Kvietimą teikti projektinį pasiūlymą pareiškėjui pateikia ministerija. Projektinis pasiūlymas dėl valstybės projekto įgyvendinimo rengiamas pagal ministerijos patvirtintą formą. Pareiškėjas pateikia projektinį pasiūlymą ministerijai, kuri jį įvertina ir priima sprendimą dėl jo įtraukimo į valstybės projektų sąrašą. Šis sąrašas paskelbiamas Europos Sąjungos struktūrinių fondų svetainėje www.esinvesticijos.lt per 7 dienas nuo jo patvirtinimo dienos.
Dėl patvirtinto sąrašo informuota Agentūra projektų vykdytojams pateikia pasiūlymą teikti paraišką, kuriame nurodomas galutinis paraiškos pateikimo terminas. Tai, kad projektas yra įtrauktas į valstybės projektų sąrašą, dar nėra galutinis sprendimas, jog jis bus finansuotas. Paraiška yra teikiama Agentūrai, vertinama, o galutinį sprendimą dėl valstybės projekto finansavimo priima ministerija.
Regionų projektų planavimas atliekamas pagal ministerijos patvirtintą regionų projektų atrankos tvarkos aprašą. Kvietimus teikti projektinius pasiūlymus skelbia Regioninės plėtros departamento prie Vidaus reikalų ministerijos atitinkamas teritorinis skyrius. Savivaldybių institucijos, gavusios informaciją apie sekretoriato paskelbtą kvietimą teikti projektinius pasiūlymus, raštu ir savivaldybės interneto svetainėje informuoja apie tai galimus pareiškėjus.
Sekretoriatas, gavęs Regiono plėtros tarybai pateiktą projektinį pasiūlymą įvertina jį ir priima sprendimą dėl įtraukimo į regionų projektų sąrašą. Sąrašas teikiamas Regiono plėtros tarybai svarstyti ir tvirtinti. Regionų projektų planavimas atliekamas pagal ministerijos patvirtintą regionų projektų atrankos tvarkos aprašą. Kvietimus teikti projektinius pasiūlymus kiekvienai skelbia Regioninės plėtros departamento prie Vidaus reikalų ministerijos atitinkamas teritorinis skyrius. Savivaldybių institucijos, gavusios informaciją apie sekretoriato paskelbtą kvietimą teikti projektinius pasiūlymus, raštu ir paskelbdamos informaciją savivaldybės interneto svetainėje informuoja apie tai galimus pareiškėjus.
Sekretoriatas, gavęs regiono plėtros tarybai pateiktą projektinį pasiūlymą įvertina jį ir priima sprendimą dėl įtraukimo į regionų projektų sąrašą. Sąrašas teikiamas regiono plėtros tarybai svarstyti ir tvirtinti. Per 7 dienas nuo patvirtinimo dienos regionų projektų sąrašas paskelbiamas Europos Sąjungos struktūrinių fondų svetainėje www.esinvesticijos.lt.
Dėl patvirtinto sąrašo informuota Agentūra projektų vykdytojams pateikia pasiūlymą teikti paraišką, kuriame nurodomas galutinis paraiškos pateikimo terminas.
Tęstinė projektų atranka gali būti vykdoma tais atvejais, kai remiamos nesudėtingos vienarūšės veiklos, o projektų kokybei užtikrinti projektų finansavimo sąlygų apraše galima nustatyti tokius reikalavimus, kurių vykdymą lengva patikrinti.
Paraiškos teikiamos nuolat iki kvietimo teikti paraiškas skelbime nustatyto termino. Skirtingai nei organizuojant atrankas konkurso būdu, kai projektai atrenkami atsižvelgiant į surinktų balų skaičių, tęstinės atrankos būdu pateiktos paraiškos vertinamos ir sprendimai dėl projektų finansavimo priimami pagal paraiškų pateikimo eilę.
Tęstinė projektų atranka baigiama anksčiau, jeigu pagal priimtus sprendimus dėl projektų finansavimo ir pateiktas naujas paraiškas paskirstyta ir prašoma skirti finansavimo lėšų suma sudaro galimybę paskirstyti visą kvietimui teikti paraiškas skirtą lėšų sumą.
Paraiška
Paraiška yra dokumentas, kurį teikia pareiškėjas, siekiantis gauti Europos Sąjungos fondų arba Europos Sąjungos fondų ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšų projektui finansuoti. Atkreipiame dėmesį, kad kiekvieno kvietimo paraiška suformuojama atskirai.
Pareiškėjas
Projektą įgyvendinti siekiantis juridinis ar fizinis asmuo, atitinkantis už priemonės įgyvendinimą atsakingos institucijos nustatytas finansavimo teikimo sąlygas.
Prieš ruošiantis teikti paraišką būtina:
Bendrieji patarimai
Paraiškos forma yra pridėta prie paskelbto kvietimo dokumentų ir pritaikyta konkrečiam kvietimui. Privaloma pildyti būtent tokią formą. Paraiškos forma yra PDF formato ir pildoma Adobe Reader programa. Rekomenduojame naudoti naujausią šios programos versiją.
PDF forma palengvina pildymą
Tai – viena iš svarbiausių paraiškos dalių. Sudarę kokybišką projekto loginę schemą, veiklas įgyvendinsite sklandžiai, išvengsite dažnų projekto sutarties keitimų, laiku pasieksite suplanuotus rezultatus.
Tikslas
Paraiškos 5.1 dalyje reikėtų aprašyti aktualią problemą, kurią ketinate spręsti įgyvendindami projektą, o jos aktualumą pagrįsti tyrimų duomenimis. Esminis loginio pagrindimo schemos elementas - aiškus projekto tikslas. Formuluodami projekto tikslą turėtumėte atsakyti į klausimą: ko siekiate įgyvendindami projektą. Tikslas turėtų būti tiesiogiai susijęs su aprašyta aktualia problema. Kitaip tariant, turėtų būti aišku, jog pasiekus tikslą problema bus išspręsta. Tikslas gali būti tik vienas. Jis turi atitikti projektų finansavimo sąlygų aprašo, pagal kurį ketinama teikti paraišką, veiksmų programos priemonės tikslus arba prisidėti prie jų įgyvendinimo.
Uždaviniai
Kai jau įvardysite projekto tikslą, turėtumėte nuspręsti, kaip jo sieksite ir suformuluoti projekto uždavinius. Kiekvienas uždavinys turėtų atsakyti į klausimą, ką reikia padaryti, kad būtų pasiektas tikslas. Galite numatyti nuo 1 iki 5 uždavinių. Susijusius uždavinius rekomenduojame sujungti į vieną, kad projekto loginė schema nebūtų per daug sudėtinga. Projekto uždaviniai turi prisidėti prie bent vienos projektų finansavimo sąlygų apraše nurodytos remiamos priemonės veiklos srities arba veiklos įgyvendinimo.
Veiklos
Kai jau yra aiškūs projekto uždaviniai, galima planuoti veiklas. Veikla - tai konkretūs veiksmai, kurių būtina imtis, norint įgyvendinti projekto uždavinius ir pasiekti tikslą. Rekomenduojame susijusias veiklas sujungti į vieną, kad projekto loginė schema būtų paprasta. Turėtumėte argumentuoti, kodėl veikla yra būtina siekiant konkretaus projekto uždavinio, taip pat aprašyti veiklos įgyvendinimo procesą: kada bus įgyvendinama, kas ją įgyvendins.
Rezultatai arba rodikliai
Kiekviena projekto veikla turi turėti aiškų, apčiuopiamą, kiekybiškai išmatuojamą veiklos rezultatą - fizinį rodiklį. Fiziniu veiklos įgyvendinimo rodikliu laikomas konkretus planuojamas produktas ar veiksmas (pvz., mokymai, paroda ir pan.). Įgyvendinus vieną veiklą gali būti pasiekti vienas arba daugiau fizinių rodiklių. Fizinio rodiklio pavadinimas turi atspindėti veiklos rezultatą. Kiekvienas fizinis rodiklis turi turėti mato vienetą. Jei siekiant konkretaus fizinio rodiklio veikla ar dalis veiklos vykdoma ne ES teritorijoje, turėtų būti numatyti atskiri tos veiklos dalies fiziniai rodikliai. Paraiškoje pagrindžiama, kodėl planuojamas pasiekti fizinis rodiklis yra būtinas siekiant projekto tikslo, ir aprašomi veiksmai, kaip to rodiklio bus siekiama.
Kiekvienas fizinis rodiklis turi būti susijęs su konkrečia biudžeto išlaidų kategorija. Jei įgyvendinant veiklą patiriamos išlaidos iš skirtingų biudžeto kategorijų, numatomi atskiri fiziniai rodikliai pagal kiekvieną kategoriją.
Išlaidų kategorija |
Tinkamos išlaidos |
Pastabos |
Žemė |
|
ESF projektuose dažniausiai negalimos šios kategorijos išlaidos |
Nekilnojamasis turtas |
|
ESF projektuose dažniausiai negalimos šios kategorijos išlaidos |
Statyba, rekonstravimas, remontas ir kiti darbai |
|
Projektų finansavimo sąlygų aprašuose nustatomi apribojimai, kokią projekto išlaidų dalį gali sudaryti šios kategorijos išlaidos.
|
Įranga, įrenginiai ir kitas turtas |
|
Projekto įgyvendinimo laikotarpiu įsigytas ilgalaikis turtas turi būti apdraustas. ESF projektuose turto draudimo išlaidos priskiriamos netiesioginėms projekto išlaidoms. |
Projekto vykdymas |
|
Projekto veiklose dalyvaujančių asmenų darbo užmokesčio išlaidos dažniausiai galimos tik iš projekto vykdytojo ar partnerio nuosavo įnašo.
Biudžetinių įstaigų ilgalaikio turto nusidėvėjimo išlaidos galimos tik iš vykdytojo ar partnerio nuosavo įnašo.
|
Informavimas apie projektą |
Privalomų ir kitų viešinimo priemonių (jeigu jos numatytos projekto finansavimo sąlygų apraše) įgyvendinimo išlaidos. Privalomos viešinimo priemonės:
|
Neprivalomų viešinimo priemonių įgyvendinimo išlaidos yra tinkamos, jeigu tai numatyta projektų finansavimo sąlygų apraše. |
Netiesioginės išlaidos ir kitos išlaidos pagal fiksuotąją projekto išlaidų normą |
Dažniausiai ESF projektuose šioje kategorijoje deklaruojamos netiesioginės projekto išlaidos. Netiesioginės projekto išlaidos:
|
Projektų finansavimo sąlygų apraše nurodoma, kaip skaičiuojamos šios kategorijos išlaidos. Dažniausiai jos nustatomos pagal PAFT 10 priedą. |
PASTABA. Rodiklis gali būti priskirtas tik vienai kategorijai.
Slapukai įjungti. Skaityti plačiau
Slapukai išjungti. Skaityti plačiau
Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Prašome patvirtinti sutikimą juos naudoti paspaudžiant mygtuką "Sutinku". Informaciją apie savo sprendimą visada matysite svetainės apačioje. Skaityti plačiau